קייטנות בוגרים

קייטנת בוגרים

רבים מבוגרי אלי"ע וחבריהם לקויי הראייה ברחבי הארץ משולבים במשך השנה בכיתות רגילות במערכת החינוך,  והם ניצבים בפני בעיה עם בוא הקיץ: הקייטנות המספקות פעילויות בחודש יולי למאות אלפי ילדים ברחבי ישראל. הן  אינן מציעות פתרון מתאים לצרכיהם המיוחדים של הילדים העיוורים ולקויי הראייה לכן, הקימה אלי"ע קייטנות קיץ לבוגריה בני 5 – 12 שנים.

קייטנות הקיץ מיועדות לילדים בעלי צרכים מיוחדים בוגרי אלי"ע.
בקייטנות לבוגרים, באופן טבעי, הפעילות מעט שונה מהפעילות היומיומית המתקיימת באלי"ע.
בקייטנת הבוגרים המיוחדת אנו שמים דגש על לימוד והתפתחות אישית, וזאת לצד פיתוח מיומנויות חברתיות ופעילויות קבוצתיות משותפות.

לצד חוויות מיוחדות כמו עיסוק בספורט אתגרי, יציאה לבילוי במתקנים שונים  ועוד, הקייטנה משלבת פעילויות האהובות על כל ילד, שיש בהן ערך מוסף לילד העיוור. פעילות בבריכה או בים מהנאה, ובו בזמן משפרת את התנועה והמיומנויות, ומעניקה לבוגרי אלי"ע ביטחון במים. חווית הבישול המשותף מאפשרת לילדים התנסות מבוקרת במטבח, ובסופה – אכילת התוצרת. במסגרת הקייטנה יוצאים הילדים לטיולים בחיק הטבע, עוסקים במוסיקה, אמנות ויצירה, ולא פחות חשוב – נפגשים עם ילדים המתמודדים בחיי היום-יום עם אתגרים וקשיים דומים לשלהם.

הקייטנה נערכת בחודש יולי. הצוות המקצועי הקבוע של אלי"ע מתוגבר בכוח אדם ובבני נוער מתנדבים, דבר המאפשר ביטחון מרבי בעת היציאה ל"הרפתקאות".

ההרשמה מתקיימת מדי שנה במחצית הראשונה של חודש יוני. כדי להירשם לקייטנה ניתן לפנות לאיריס יונס, 03-9336840 שלוחה 108

לתרומה עבור הפעילות לחצו כאן

דילוג לתוכן