עיסוי ושיאצו

עיסוי
המגע הוא צורך חיוני של האדם, והוא שווה ערך לצורך במזון ובנשימה. באמצעות המגע התינוק חווה את כל הרגשות והמחשבות של האדם הנוגע בו. כאשר הילד מרגיש במגע שאינו נעים לו הוא מסתייג ממנו, בעוד מגע הנעים לו גורם לו לתחושות חיוביות. כאשר צורך זה אינו נענה, כאשר המגע אינו מספק ונכון, הילד מפתח חסך, שלתוצאותיו השלכות שליליות רבות.
הצורך במגע חיוני להתפתחותו המנטאלית של הילד ולהתפתחות תפיסת המרחב שלו. כבני אדם אנו לומדים תחילה על גופנו, ואחר כך – על סביבתנו. פגיעה כלשהי בתחושות העור פוגעת ישירות בתפיסה המרחבית הפנימית של האדם.

מטרות הטיפול בעיסוי בילדי אלי"ע: 
• סיפוק הצורך במגע
• הכרת גבולות הגוף באמצעות החוויה
• גירוי ופיתוח מערכת תפיסת המרחב, הבנויה מן המרחב הפנימי והמרחב החיצוני של האדם
• התפתחות תקשורת גופנית של הילד עם עצמו
• נתינת אמון באחר.
בטיפולי המגע באלי"ע, מותאם סוג המגע לכל ילד. העיסוי ניתן על ידי המטפלות באווירה נעימה עם מוסיקה מרגיעה ותשומת לב מרבית.

שיאצו

"לבו של השיאצו הוא לב של אם " נמיקושי
השיאצו הוא שיטת טיפול במגע המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית. זהו טיפול במגע המשלב לחיצות, ניעות ומתיחות לאורך הגוף. המגע הוא מגע עמוק ואיטי בדרך כלל, ובשל כך מגיע לרבדים עמוקים יותר מאשר מגע יומיומי, שגם ערכו לא יסולא בפז.
השיאצו משחרר חסימות פיזיות ואנרגתיות בגוף, ומחזק את הילד בעיקר ברמה הרגשית, שכן הוא תורם לחיזוק ביטחונו העצמי של הילד ושיפור רמתו הקוגניטיבית (ריכוז, למידה, זיכרון) .
ברוב המקרים הילדים אוהבים מאוד את טיפולי השיאצו, ורגועים יותר בזמן הטיפול ולאחריו, שכן זהו זמן שבו כל תשומת הלב מוקדשת רק להם, זמן של ניתוק מן הסובב, והפניית האנרגיות להתרכזות פנימית, זמן של פינוק והתרעננות.
בטיפולי השיאצו באלי"ע מושם דגש בנתינת אמון באחר, קבלת מגע, היענות להוראות וכמובן הכרת הגוף וגבולותיו ביחס למרחב הכולל.
כמטפל בשיצאו העובד עם ילדי העמותה משנת 1998, אני נהנה מאוד מן העבודה עם הילדים, והילדים יודעים להביע את הנאתם בחזרה, כל אחד בדרכו שלו.

לתרומה עבור הפעילות לחצו כאן

דילוג לתוכן