נופש משפחות

עבור משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ובפרט משפחות שבהן ילדים עם לקויות ראייה, תכנון חופשת הקיץ נעשה באופן שונה ממשפחות אחרות.

מלבד הפרטים הטכניים ה"רגילים" – בחירת מקום הנופש, תכנון טיולים ואטרקציות באזור, והתאמת הטיול לתקציב המשפחתי – משפחות עם ילדים בעלי לקויות ראייה צריכות למצוא את האיזון הנכון בין דאגה לצרכים ולהנאה של הילד, לבין חוויית ההנאה של המשפחה כולה.

אלי"ע מודעת לצורך בחופשה מרגיעה ומלכדת, ולכן היא מארגנת ומממנת מדי שנה נופש משפחות בן ארבעה ימים, שבו משתתפות כ-15 משפחות שלהן ילדים עיוורים או לקויי ראייה, בני ארבע עד חמש עשרה.

בעוד הילד הרואה קולט תופעות שונות בטבע, כמו עצים, נחלים ומדבריות, באמצעות חוש הראייה – ילדים עיוורים זקוקים לחוויה חושית אחרת, הבנויה על מגע, שמיעה ותחושות גוף. צוות אלי"ע מתכנן את הטיול ביחד עם מומחים לטיולי טבע, ומשלב בו מגוון פעילויות חוץ מלאות חוויות למען הילד העיוור. נופש המשפחות של אלי"ע משלב פעילויות טבע מיוחדות, בחופשה חווייתית ומהנה לכל בני המשפחה.

לכל ילד עיוור או לקוי ראייה צמוד מתנדב המסייע לו במשך כל זמן הנופש. הודות לכך, ההורים מתפנים לבלות עם כל ילדיהם במידה שווה. ההורים והילדים כאחד מצפים בכיליון עיניים לבילוי המשותף עם משפחות אחרות שמתמודדות עם אתגרים והתנסויות דומות לשלהן, מפגש היוצר הזדמנויות לתמיכה וחיזוק.

   

לתרומה עבור הפעילות לחצו כאן

דילוג לתוכן