מדריכת ראייה

אלי"ע היא מסגרת שיקומית המתמחה בתחום הראייה. כדי לתת לילדים את הטיפול הטוב ביותר שאנו יכולים, חשוב לנו שעבור כל ילד וכל ילדה יהיה אדם בעל ניסיון וידע שירכז את הנושא הראייתי וזו מדריכת הראייה. מדריכת הראייה אחראית על החיבור בין המומחים השונים המטפלים בילד. בכך היא מגבשת את כל הטיפולים שהילד מקבל לתכנית אחת שלמה שתאפשר לו לשפר את תפקוד הראייה שלו. בנוסף, הפיכת כל הטיפולים השונים לתכנית אחת מאפשרת לכל הטיפולים השונים לעבוד יחד ובו זמנית. כך, טיפולים בתחום הראייה יכולים לעזור לילד לקדם תחומים נוספים בחייו המושפעים מהראייה, במקביל במהלך אותם הטיפולים לתרום לעבודה הנעשית באופן ישיר בתחום הראייה.
אז מה זה בעצם אומר?
לדוגמא, ילד אשר בחדר חושך למד לעקוב אחרי חפץ בעיניו ולהצביע עליו בידו, יכול לעבוד על המיומנות של קשר יד עין גם בגן. הגננת יכולה לעודד אותו להצביע על הדבר בו הוא מעוניין, בכך הוא גם יתרגל את המיומנות החדשה שהוא רכש במסגרת תרגול הראייה וגם יכולת התקשורת שלו- הוא יוכל להביע את עצמו טוב יותר. הפיזיותרפיסטית תוכל ללמד את הילד להתחיל לנוע לכיוון החפץ בו הוא מעוניין, בכך תשתפר יכולת הניידות שלו. קלינאית התקשורת תוכל ללמד אותו על הדברים בהם הוא מתעניין. כך, גם עם שאר אנשי המקצוע. בסופו של דבר הילד מתרגל שוב ושוב מיומנות הקשורה לתחום הראייה ועושה בה שימוש כדי לשפר תחומים אחרים בחייו.
מדריכת הראייה היא שותפה חשובה בבניית תכנית הלימוד האישית לכל ילד. כל ילד שמגיע לאלי"ע הוא שונה ומיוחד ואנחנו בונים לו תכנית לימודים אישית המתאימה בדיוק לצרכיו וליכולותיו. תכנית זו מתעדכנת שוב ושוב כדי לוודא שהתכנית צומחת וממשיכה להתפתח עם הילד.
בנוסף, מדריכת הראייה נמצאת בקשר שוטף עם המנהל המקצועי של אלי"ע  ומעבירה לצוותים בשטח את החידושים האחרונים בתחום. באחריותה, ללמד את הצוותים לעשות בחידושים הללו שימוש בעבודה היומיומית שלהם עם הילדים.
אנחנו קיימים כבר מעל ל40 שנים, במהלך השנים האלה נצבר הרבה ידע וניסיון, פותחו שיטות עבודה שניסיוננו מוכיח שהן משיגות את התוצאות הטובות ביותר. מדריכת הראייה אחראית ללמד את הצוותים בשטח מה שדורות של אנשי מקצוע באלי"ע ניסו בהצלחה. לא פחות חשוב, היא אחראית ללמוד מהצוותים בשטח ומניסיונם דברים חדשים ולהעביר אותם לאנשי המקצוע בסניפים אחרים.
מדריכת ראייה היא תפקיד מפתח במערך המקצועי שלנו.

לתרומה עבור הפעילות לחצו כאן

דילוג לתוכן