שיתופי פעולה :

עמותת אליע רואה חשיבות רבה בעידוד מקצועיות, הרחבת הידע והחשיפה של הקהל הרחב והמקצועי לטיפול בילדים עם לקויות ראייה או עיוורון.

לצד הקמת מערך מקצועי מקיף הכולל מנהל מקצועי, מנהלת הדרכה ופיתוח ורכזות תחום, בתחומי הליבה של אלי”ע, אנו מקיימים שיתופי פעולה פורים ומקצועיים עם מוסדות אקדמיים ורפואיים.

·      שיתוף פעולה עם צוות המרכז לבריאות עיניים ילדים, בבית חולים איכילוב, בראשת דר’ דפנה מייצד. יחד עם דר’ ענת בכר נבנתה תוכנית עבודה שנתית הכללה ביקור בסניף אלי”ע פתח תקווה של כלל צוות המרפאה וסדנא בכיסוי עיניים, ליווי פרטני של צוות האופטומטריסטיות בביקור יומי באלי”ע, מפגש מקצועי, הדגמות והרצאות לגננות ומתרגלות אלי”ע במרפאת העיניים באיכילוב. אנו מצפות להמשך שיתוף והרחבת הידע והלמידה גם בשנה הבאה. 

·     הדרכת סטודנטים- במשך השנה החולפת צוות  מקצועות הבריאות של אלי”ע בסניפים השונים הדריך וליווה בטיפול  10 סטודנטיות ממקצועות הפיזיותרפיה, שפה ותקשורת והריפוי בעיסוק ממכללת אחוה, הקריה האקדמית אונו, אוניברסיטת ת”א, אוניברסיטת חיפה ועוד. הדרכת הסטודנטים כוללת תצפיות, ליווי מקצועי והדרכה  בטיפול פרטני או קבוצתי, שילוב הסטודנטית בעבודה טיפולית בגן, כתיבת דוחות,  משוב והערכת הסטודנטית בסוף ההתנסות.  

·        מחקר– עמותת אלי”ע בשיתוף מכללת דוד ילין,  בהובלת דר’ מיכל ניסים עורכת מחקר אקדמי בנושא התפתחות תנועתית של ילדים בגיל הרך עם לקות ראייה, המחקר ותוצאותיו עתידים להתפרסם לאחר עיבוד נתונים ומסקנות ב2023 . 

·    הדרכת צוותי מעונות יום שיקומיים ואחיות טיפות חלב על הטיפול בילדים עם לקות ראייה או עיוורון.  כחלק מחזונה של אלי”ע אנו שמים דגש על חשיפה והנגשת הידע לקהל המקצועי-טיפולי של ילדים עם לקות ראייה או עיוורון בגיל הרך.  ההרצאה שמה דגש על הטיפול המותאם לילד עם לקות ראייה, דרך שלבי התפתחות הילד, לקויות הראייה, התפתחות מערכת הראייה והמוח והאתגרים ההתפתחותיים בתחומים השונים של הילדים. 

·     ביקורי סטודנטים ממקצועות הטיפול ורפואת העיניים: עמותת אלי”ע הינה העמותה היחידה בארץ המטפלת ילדים עם לקות ראייה או עיוורון בגיל הרך במסגרת מעונות יום. אנו מטפלים בלמעלה מ 150 ילדים ברחבי הארץ, בשלל לקויות ראייה ומחלות עיניים. הסטודנטים במהלך לימודיהם לא נחשפים לעבודה השיקומית והתאמות הטיפול הנדרשות לאוכלוסייה זו  ומכאן החשיבות הרבה בסיור מקצועי לימודי אצלנו בעמותה ולהיטיב את הטיפול העתידי של הילדים.