הכשרה מקצועית

פיתוח הדרכה והכשרה מקצועית אלי"ע

הבסיס לעשייה שלנו היא ההבנה העמוקה כי הראייה משפיע על כל תחומי ההתפתחות, היא החוש המארגן שדוחף אותנו לקשר עם הסביבה מגרה את הסקרנות ודרכו אנו קולטים ומבינים את העולם. הראייה משפיעה על יכולת מוטורית, קוגניטיבית וההתנהגותית.

אלי"ע רואה חשיבות רבה בקידום ובפיתוח מקצועי של העמותה ושל אנשי הצוות בה, במטרה לספק שירותים מקצועיים, איכותיים וחדשניים, לקידום ילדים עם עיוורון ולקות ראייה.
למידע נוסף, הרצאות והדרכות ניתן לפנות ליעל ראוך פורה , מנהלת הדרכה ופיתוח של אלי"ע

המערך המקצועי באלי"ע כולל היום:

  • מנהל מקצועי- פרופ' קנת קזלו, בעל תואר שני בפסיכולוגיה ותואר שלישי באופטומטריה עם התמחות באימון חזותי ואופטומטריה פדיאטרית. ניהל במשותף את המרפאה לאימון חזותי באוניברסיטה בר אילן.
  • מנהלת הדרכה ופיתוח- יעל ראוך,
  • מדריכת ראייה ארצית- שרית לוי, בעלת תואר ראשון בחינוך וגננת חינוך מיוחד בעלת וותק של 19 שנה באלי"ע. ניסיון עם עבודה עם פעוטות וילדים עם לקות ראייה ועם עיוורון וכן עם צוות רב מקצועי והורים.
  • מדריכות פנים אירגוניות בנושאי ליבה של אלי"ע כגון ראייה, מוכנות לברייל, התמצאות וניידות, ריפוי בעיסוק..
  • מתרגלות ראייה- תפקידן, מתן טיפולי ראיה פרטניים, בהתאם למטרות הראיה ולתוכנית העבודה הפרטנית אשר נבנתה לילד ע"י הגננת, מדריכת הראיה וצוות מקצועות הבריאות.

קידום הידע וההכשרה של אנשי הצוות מתבסס הן על הדרכה והנחיה פנים אירגונית לאורך השנה כולה והן על קורסים והשתלמויות חיצוניות בהתאמה לתפקיד ולצורך.
ההדרכה והלמידה מתמקדים בנושאים אשר הינם ליבת פעילותנו בעמותה, בראש ובראשונה תחום הראייה וכן בנושאים נוספים כגון: אבחונים והערכות, פעילויות והתאמות נדרשות לילדים עם לקות ראייה, טכנולוגייה מסייעת, מוכנות לברייל, התמצאות וניידות, אכילה, שפה ותקשורת ועוד…
בכל חמשת סניפי אלי"ע מתקיימת הדרכה שבועית בנושא ראייה המועברת ע"י מדריכת ראייה פנים ארגונית וכן מתקיימות הדרכות שוטפות למקצועות הבריאות.
שיתוף הפעולה הפורה עם האגף לחינוך מיוחד, הפיקוח הארצי על חינוך תלמידים עם לקות חושים, במשרד החינוך ממשיך להניב פירות והשנה ישתתפו בתוכנית למורה תומכת מטעם מכללת לוינסקי 6 גננות אלי"ע. הקורס מכוון לתת ידע מקצועי ופרקטי לעבודה עם ילדים עם לקויות ראייה ועיוורון במסגרות החינוך השונות ונפרס על פני 3 שנים.
במהלך השנה יודרכו אנשי צוות באופן פרטני, בכ- 5 ימי הדרכה בממוצע וכן יעברו ימי הכשרה ולמידה ארוגניים, ביניהם ימי הכשרה בכניסה לתפקיד, יום עיון מקצועי ארגוני ומפגשים שנתיים של צוותים מקצועיים.
במסגרת ימי פעילות ולמידה אלו מתקיים שיח ושיתוף בין הסניפים, למידת עמיתים, חקירה של כלים שיטות טיפול חדשות, ופיתוח של תכניות טיפול קיימות.
איחולי שנת למידה ועשייה מוצלחת!
יעל ראוך פורה
מנהלת הדרכה ופיתוח

 

דילוג לתוכן