חגי ישראל

חג  סוכות
הצטרפו לרועי ויחד איתו לימדו על תהליך התרחיש של בניית סוכה. קיראו וראו מהם האביזרים הנדרשים: פטיש, מסמרים, קרשים, בדים, סכך וקישוטים. ומהו רצף הפעולות הנדרש לתרחיש בניית הסוכה. המלצה להכנת ספר מוחשי לילדים היא להדפיס את הסיפור, לכרוך בסרט ולהדביק מעט חומרים מוחשיים על האביזרים שהסיפור הכנת הסוכה. כגון: מקלות ארטיק או ענפים לטובת הקרשים, בד לקירות הסוכה, עלים להמחיש את הסכך ושרשרת מנייר לקישוט הסוכה.

קריאת ספרים משותפת בגיל הרך חשובה במיוחד להתפתחות הקוגניטיבית, שפתית, תקשורתית וחשוב לא פחות החוויה הרגשית החיובית שבין הילד להורה.
סיפור- רועי בונה סוכה

ראש השנה
לפניכם מצגת לתירגול תפקוד הראייה בנושא ראש השנה. המצגת מותאמת לילדי הפעוטונים והחינוך ומאפשרת בדרך חווייתית ומהנה, בסביבה המוכרת עם בני המשפחה, לתרגל מיומנויות חשובות לשיפור תפקוד הראייה וחזרה על מושגי החג שנלמדו בגן.
במצגת הילדים יתנסו בזיהוי ופענוח של תמונות בנושא החג, סריקה וזיהוי של פריטים מוכרים בתמונה עמוסה ( מרובת פריטים), התאמת תמונה לתמונה, זיהוי צבעים, מתיחת קו בין אובייקט אחד לאחר לשיפור תיאום עין יד ועוד. אז קדימה למלאכה וזמן איכות בשעות הפנאי עם כל המשפחה😀
ראש השנה

דילוג לתוכן